Sitemize Üye Olmak İçin Alttaki Butonlara Tıklayın.!
Sitemize Üye Olmak İçin Alttaki Butonlara Tıklayın.!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

twilight serisi 2004 yılında nasıldı???????

2 posters
YazarMesaj
gamzenur
Yeni ÜyeYeni Üye
gamzenur

Domuz

twilight serisi 2004 yılında nasıldı??????? Empty
MesajKonu: twilight serisi 2004 yılında nasıldı???????   twilight serisi 2004 yılında nasıldı??????? I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 2:28 pm

evet arkadaşlar stephine meyer ilk olarak bunu tek kitap halinde yazmış ama bana göre şu anki seri da güselll Very Happy

FOREVER DOWN(SONSUZA DEK).
Bildiğimiz The Twilight Saga serisi. Yalnız hepsi tek bir kitapta toplanmış. Daha doğrusu Stephenie Meyer bu kitabı, serinin kitapları çıkmadan önce, Ocak 2004‘te yazmış ama Forever Dawn, genç okuyuculara hitap etmediği için, satışa çıkmadan rafa kaldırılmış. Ayrıca, diğer kitaplar, hızla satış rekorları kırdığı için, Forever Dawn yayınlanmamış. Stephenie Meyer kitabın bir kopyasını kardeşine hediye etmiş doğum gününde. Buda “doğum günü için kitap kötü bir hediyedir” düşüncesini çürütüyor. Hangimiz istemez ki yayınlanmamış bir Twilight kitabına sahip olmayı? Ama iyi haber, Stephenie bu kitabı parçalar halinde okutacakmış bizlere. Ne güzel. Ama tabiki sitesinde olacak ve ingilizce bilenlere ne mutlu. Ayrıca Stephenie’nin sitesinde, sıkça sorulan sorular bölümündede tartışılmaktaymış. Ayrıca Stephenie’nin kendi sitesinden anladığım kadarıyla diyor ki:

Bu parça, Twilight serisini düzenlemeden önce, Ocak 2004′te yazılmış. Yazmış, çünkü Edward ve Bella‘yla daha fazla vakit geçirmek istemiş. Bu hikayede yeni bir karakter daha varmış: Max yani J. Jenks’in asistanı.

Ve bunlarda Forever Dawn ve Twilight serisi arasındaki farklar:

Jacob ve Bella hiç bu kadar fazla yaklaşmıyorlar. New Moon (Yeni Ay)’daki ve Eclipse (Tutulma)’deki olayların hiçbiri gerçekleşmiyor. Edward, Bella’yı hiç terk etmiyor, böylece Jacob ile birbirlerine hiç bağlanmıyorlar. Jacob’ın, Bella’ya olan hisleri anlık bir beğeni olarak kalıyor.
Jacob, küçük bir karakter olduğu için Kurtadamlar sadece hikayede görünüyorlar. Tam olarak varlar ama fazla bilgi yok. Çoğu kurtadamın ismi de yok.
Bütün hikaye Bella’nın gözünden yazılmış. Bu nedenle hamilelik olayının üstünde daha fazla duruluyor. ~ Not: Breaking Dawn (Şafak Vakti)’da hamilelik kısmı, Jacob’ın gözünden yazılan kısıma denk geliyor.
Jacob, doğumdan sonra orada olmuyor. Doğal olarak, Renesme’yi, Bella, Charlie’yi ziyaret ettiğinde, yani doğumdan bir kaç hafta sonra mühürlüyor.
Tutulma ve Yeniay olmadan, Victoria ve Laurent hayatta. Laurent, Irina ile mutlu bir yaşam sürüyor ve Cullen’ların, Volturi ile yüzleşmesi sırasında, onların yanında oluyor. Cullen’ları, Volturi’ye ihbar eden Irina yerine Victoria oluyor. Asıl suçlamayı yapmak üzere, kendisine bir arkadaş olarak Riley’yi yaratıyor. Aro’nun kendi gündemini bilmesini istemiyor -ya da bebeğin yarı vampir olduğunu, ve bunu kendisinin bildiğini-
Kurtlar, Victoria’yı öldürüyorlar. Final yüzleşmesindeki tek ölü karakter o.
Son bölüm aynı şekilde bitiyor. Ama sonda bir epilog var. Max’i (J. Jenk’in asistanı) içeriyor. Bella ile ilk baştaki etkileşimleri biraz daha fazla, bu nedenle, Bella ona bir iyilik borçlu olduğunu hissediyor. Max’a numarasını veriyor ve yardıma ihtiyacı olursa, kendisinin yardım edeceğini söylüyor. Max kendisini bir takım belaların içine sokuyor, Bella’da ona yardıma gidiyor.

http://www.sinetif.com/forever-dawn-sonsuza-dek-kitap-tanitimi/
NOT:arkadaşlar isteyenler yukarıdaki linkten daha ayrıntılı bakabilirleer.fakat bu kitap yayınlanmıyacakmış yani bölüm bölüm internete aktarılacakmış
fatoş
ModeratörModeratör
fatoş

Köpek

MesajKonu: Geri: twilight serisi 2004 yılında nasıldı???????   twilight serisi 2004 yılında nasıldı??????? I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 2:31 pm

hmm ben bunu bilmiyordum ya paylaşım çok güzel sagol

Bu kıtap'ı daha bu bir ay içerisinde okumaya başladım ben hepsinide bitirdim şimdi yanı şafak vaktının son sayfalarındayım ve büyük bir hayranıyım Very Happy
gamzenur
Yeni ÜyeYeni Üye
gamzenur

Domuz

MesajKonu: Geri: twilight serisi 2004 yılında nasıldı???????   twilight serisi 2004 yılında nasıldı??????? I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 2:32 pm

ben hepsini okudum hata tekrar tekrar Very Happy
fatoş
ModeratörModeratör
fatoş

Köpek

MesajKonu: Geri: twilight serisi 2004 yılında nasıldı???????   twilight serisi 2004 yılında nasıldı??????? I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 2:35 pm

ilk olan alacakaranlık ve tutulmayı tekrar tekrar okudum süperdi ... ama yeni ay jake nin anlattı yerler sıkıcıydı Very Happy ama yinede süper .......... lol!
gamzenur
Yeni ÜyeYeni Üye
gamzenur

Domuz

MesajKonu: Geri: twilight serisi 2004 yılında nasıldı???????   twilight serisi 2004 yılında nasıldı??????? I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 2:37 pm

ama benim en sevdiğim kitap yeni aydı ve bütün oyuncuları sevdiği kitapta yeni ay mış hatta robertin yeni ay çekimlerinde en çok sevdiği sahne edward ve bellanın ayrılık sahnesiymiş Neutral
fatoş
ModeratörModeratör
fatoş

Köpek

MesajKonu: Geri: twilight serisi 2004 yılında nasıldı???????   twilight serisi 2004 yılında nasıldı??????? I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 2:39 pm

Very Happy tuhaf Very Happy 20 kasımda görecez uff çokk merak edıyorum

twilight serisi 2004 yılında nasıldı???????
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harry Potter Serisi
» Alacakaranlık serisi kapak anlamları !
» Twilight Spoiler!!
» Twilight Gifleri...
» Blue jean'de twilight....